• Продаж і обслуговування автономних каналізацій. Монтаж септиків. Будуємо різні типи каналізацій - на основі цегли, бетонних кілець, автономних станцій...
 • Акуратність у роботі та мінімум будівельних відходів і сміття. Ми працюємо на репутацію й результат. Будьте впевнені - Ви не пошкодуєте, що довірили свою каналізацію нам!
 • Завжди пропонуємо різні варіанти матеріалів на вибір за різною ціною. Каналізація будується на Ваші гроші, і Вам вирішувати, з чого вона складатиметься. Ми висловимо Вам плюси й мінуси кожного варіанта.
 • Чищення й копання колодязів, продаж декоративних будиночків для колодязів. Копаємо колодязі в Києві та області. Безкоштовний виїзд оцінювача. Заглиблення колодязів. Чищення й дезінфекція
 • Станції і системи біо очищення стічних вод. Септики різної потужності. Практично повне очищення забруднень від органічних домішок. На виході отримується очищена технічна вода.
 • "Змив і забув". На дачі може бути комфортніше, ніж у квартирі. Сучасні системи каналізації не потребують чищення щомісяця і нагадують міську каналізацію.

каналізації та септик

каналізації та септик

Поставте нам запитання


Ваше ім'я
Ваш телефон
Введіть email
Ваше повідомлення чи запитання
Згадайте шкільну арифметику:)
Чищення колодязя

Чищення колодязя

Будь-яка зі споруд, відповідальних за водопостачання ділянки, чи то свердловина, ставок, чи колодязь, потребує періодичного чищення та догляду. І навіть в акуратно і дбайливо експлуатований колодязь може час від часу потрапляти різне сміття, листя з дерев, комахи або навіть випадкові предмети. Та й сам колодязь є частиною більшої екосистеми і, отже, схильний до впливу з її боку. Це може бути потрапляння в шахту колодязя ґрунтових вод, замулювання дна та інші процеси, що так чи інакше відбуваються в джерелах водопостачання різних типів.

Чищення колодязя: коли довіритися професіоналам?

Чистка колодязя необхідна не тільки коли стало відомо про потрапляння в нього сміття. Набагато ефективніше робити це в профілактичних цілях. Утримання колодязя в чистоті - найкращий спосіб підтримувати якість води, її смакові якості та безпеку на стабільно високому рівні.

Ґрунтовне чищення колодязя має проводитися хоча б раз на 4-5 років. Воно охоплює чищення дна, герметизацію швів між кільцями, очищення стінок колодязя від бруду та інших відкладень та інші заходи, які залежать від "занедбаності" конкретного колодязя. Такі роботи має виконувати майстер своєї справи, особливо якщо колодязь справді глибокий і потребує ґрунтовного чищення. Ризик - справа, звісно, благородна, але не в цьому випадку.

Чищення колодязя: як позбутися запаху сірководню своїми силами?

чистка колодцевБагатьом дуже докучає специфічний сірководневий запах, який періодично з'являється у води, взятої з колодязя. Звідки він береться? Причина в тому, що мул і слиз, що з'являються в колодязях, є середовищем для розмноження найпростіших одноклітинних мікроводоростей, серед яких часто присутні і сіркобактерії. Вони-то і є основними винуватцями появи неприємного запаху сірководню, який виділяє вода. У процесі своєї життєдіяльності вони розкладають сполуки сірки (найчастіше це сульфіти і сульфати), які можуть міститися у воді в значних кількостях, до сірководню. Визначити присутність сірководню у воді можна не тільки шляхом лабораторних досліджень. Досить просто зачерпнути з дна колодязя трохи мулу, і якщо він виділяється виражено чорним кольором, то це пряма ознака присутності в колодязі сіркобактерій.

Оскільки для сіркобактерій згубний кисень, то вони найчастіше добре почуваються в колодязях з малою прохідністю води і великою кількістю мулу на дні. Тому і чищення колодязя, який мало використовується, має проводитися частіше. Це дасть змогу скоротити середовище проживання сіркобактерій і мінімізувати їхнє розмноження.

чистка колодцев от грязиБоротися з сірководнем можна і самостійно. Для початку потрібно відкачати воду й очистити стінки колодязя від накопичених мулистих відкладень, а потім - провести дезінфекцію колодязя й обробку його стінок сильнодіючими дезінфекційними реагентами. Найчастіше для цих цілей використовують хлор. Надалі, щоб не вдаватися до цієї процедури із завидною регулярністю, потрібно буде максимально збільшити проточність колодязя. Зробити це можна простим відкачуванням з нього води.

Хлорвмісні препарати, за допомогою яких проводять дезінфікуюче чищення колодязів, (найчастіше застосовують хлорне вапно або двотретинно основну сіль гіпохлориту кальцію, скорочено ДТСГК), дозволені до застосування Міністерством охорони здоров'я, тож у разі дотримання нескладних інструкцій ця процедура не загрожує подальшій експлуатації колодязя. Головне - правильно розрахувати об'єм води всередині колодязя, щоб не помилитися з дозуванням препаратів. Але для цього в геометрії існують дуже прості формули, які легко згадати зі шкільної програми.

чистка колец колодцевПеред початком дезінфекції рекомендовано відкачати з колодязя воду з колодязя, протерти його стінки хлорним розчином. Для цього готують 5%-вий розчин хлорного вапна або 3%-вий розчин ДТСГК. Для обробки одного квадратного метра поверхні знадобиться 0,5 літра такого розчину. Повторне чищення колодязя проводиться через добу. А щоб хлор не вивітрювався з води, колодязь варто накрити щільною тканиною або щитом. Користуватися колодязем у той час, поки проводиться дезінфекція, категорично заборонено. Другого дня операцію повторюють у тій самій послідовності: готують свіжу порцію дезінфекційного розчину, викачують воду, проводять обробку стінок колодязя. Після проведення повторної дезінфекції вся вода з колодязя викачується. Відкачування води слід проводити доти, доки з води не зникне запах хлору. Щоразу стінки колодязя рекомендується протирати чистою водою. А протягом наступного тижня воду з колодязя рекомендовано обов'язково кип'ятити.

 
 • Виконані роботи з монтажу автономних каналізацій

  27-29 липня 2012 р. Село Криве, Житомирська обл.

  Споруда невеликого септика для 4-х осіб. Термін - 2 дні. Ціна - 12 000 грн Далі...

  12-19 травня 2013 р. Село Здвижівка, Київська обл.

  Септик із високим рівнем ґрунтових вод. Термін - 7 днів. Ціна - 28 000 грн Далі...

 • Виконані роботи з монтажу автономних каналізацій

  04-11 серпня 2012р. Київ, Осокорки.

  Монтаж автономної каналізації заміського будинку, яка обслуговує 4-х стаціонарно проживаючих осіб. Ухвалено рішення споруджувати приймальний і розподільний колодязі з бетонних кілець, обмежитися одним дренажним полем із щебеню і геотекстилю, довжиною 10 метрів. Термін - 7 днів. Ціна - 24 000 грн. Далі...

 • Виконані роботи з монтажу автономних каналізацій

  02-23 вересня 2012 р. Село Ворзель, Київська обл.

  Виконано дуже великий обсяг земельних і монтажних робіт зі встановлення автономної каналізації, розрахованої на 6 мешканців. Каналізація також передбачала можливість паралельного підключення другого будинку. Довжина труби від будинку - близько 30 метрів. Два дренажних поля.
  Термін - 21 день. Ціна - 45 000 грн . Далі...