• Продаж і обслуговування автономних каналізацій. Монтаж септиків. Будуємо різні типи каналізацій - на основі цегли, бетонних кілець, автономних станцій...
  • Акуратність у роботі та мінімум будівельних відходів і сміття. Ми працюємо на репутацію й результат. Будьте впевнені - Ви не пошкодуєте, що довірили свою каналізацію нам!
  • Завжди пропонуємо різні варіанти матеріалів на вибір за різною ціною. Каналізація будується на Ваші гроші, і Вам вирішувати, з чого вона складатиметься. Ми висловимо Вам плюси й мінуси кожного варіанта.
  • Чищення й копання колодязів, продаж декоративних будиночків для колодязів. Копаємо колодязі в Києві та області. Безкоштовний виїзд оцінювача. Заглиблення колодязів. Чищення й дезінфекція
  • Станції і системи біо очищення стічних вод. Септики різної потужності. Практично повне очищення забруднень від органічних домішок. На виході отримується очищена технічна вода.
  • "Змив і забув". На дачі може бути комфортніше, ніж у квартирі. Сучасні системи каналізації не потребують чищення щомісяця і нагадують міську каналізацію.

каналізації та септик

каналізації та септик

Поставте нам запитання


Ваше ім'я
Ваш телефон
Введіть email
Ваше повідомлення чи запитання
Згадайте шкільну арифметику:)
Септик для дачі

Септик для дачі. Види та особливості

Вартість септика під ключ - від 12 000 грн.

Дзвоніть: (066) 530-15-13 або (093 ) 637-56-57

Будь-який господар дачі чи заміського будинку зіткнеться із проблемою утилізації очисних вод. У квартирі це дуже просто, досить натиснути кнопку змиву і вода зникає "сама-собою". Але ніхто не підключатиме до центральної каналізації Ваш віддалений будиночок або дачу, тому потрібно самостійно вирішувати питання відведення та очищення води. У випадку, якщо Ви проживаєте на Вашій дачі тільки в теплу пору року, або просто періодично навідуєтеся на неї, то можна обмежитися банальною вигрібною ямою. Причому вистачить мінімального її обсягу – 2-3 кубічні метри. септик

У процесі життєдіяльності нам доводиться утилізувати рідкі побутові відходи. У багатоквартирних будинках цих цілей існує централізована каналізація. А як бути приватним власникам будинків, якщо поблизу немає такого блага цивілізації? Якщо проживання в будинку обмежується літнім періодом, можна обійтися пристроєм вигрібної ями. Сім'ї з 4-х осіб достатньо придбати герметичну ємність для таких цілей об'ємом 2 м3. Але для комфортнішого життя на дачі цілий рік бажано спорудити автономну каналізацію. Одним із варіантів може стати септик для дачі. Принцип дії цього пристрою полягає у природному очищенні рідких побутових відходів.

Конструктивно септики різняться таким чином

 

  • малі однокамерні;
  • малі двокамерні;
  • багатокамерні.

Спеціально для Вас, трохи розберемося на їх відмінностях.

  • Малі однокамерні септики. Встановлення цього виду септиків виправдовує себе при незначному споживанні води до 1 кубічного метра на добу.
  • Малі двокамерні септики. У даному септику вже 2 резервуари, більший і менший за обсягом є дренажна система. Очисна вода спочатку розташовується у великому резервуарі і тут відстоюються. Великі фракції із суспензії осідають на дно і утворюють донний мул після обробки мікроорганізмами. Та ж доля чекає на дрібні частинки, які осідають за аналогічним сценарієм, але вже в малому резервуарі. Вже прозора вода остаточно дочищається у дренажній системі. В обох резервуарах є маленькі дверцята для візуального огляду та планового чищення внутрішньої поверхні септика. Процес поглинання нечистот бактеріями, що супроводжується підвищеним газоутворенням, через ці ж отвори газ виділяється назовні.
  • Багатокамерні септики. Той самий принцип, що й у двокамерному септику, але цих резервуарів вже кілька, очисна вода потрапляє з одного резервуара до іншого послідовно. Відрізняється дуже хорошим ступенем очищення, адже процес займає близько 10 днів. За цей час у кількох камерах вода проходить біологічне очищення настільки, що її вже можна використовувати з побутовою метою.

Який матеріал вибрати для септика?

Дуже важливо правильно відповісти на фундаментальне питання – з чого будувати септик для дачі? Від відповіді це питання залежить кількість витрачених коштів, часу для будівництва цієї автономної системи водопостачання, і навіть Ваших зусиль. Найбільш поширені 4 типи матеріалу для септика:

  • пластик;
  • цегла;
  • збірний залізобетон;
  • монолітний бетон.

Готовий септик із міцного пластику

Ринок та інтернет просто рясніє великою кількістю пропозицій з продажу абсолютно різних готових пластикових септиків. Це дуже зручний вибір, тому що в них вже все продумано до дрібниць для більш комфортного перебування в септиці мікробів, які переробляють нечистоти, він герметичний і має хорошу форму. септик для дачі

Побудова септика із цегли

побудова септика із цеглиВізуально дана автономна каналізація схожа з круглою або прямокутною абсолютно ізольованою криницею. Бічні стінки "криниці" викладаються в один шар, приблизно так, як якщо Ви будували стіну, також потрібно спорудити фундамент. Не потрібно його робити завтовшки 50 см, а глибиною 1,5 метра, так, якби Ви будували житловий будинок, але фундамент для септика повинен витримувати навантаження.

Для цієї споруди рекомендується купити клінкерну цеглу, наша система має бути довговічною, мати опір корозії та природного руйнування навантаженнями та вологою, тому на цеглині економити не варто. На малому радіусі можете використовувати половинки цегли. Далі на зовнішні стінки нашого "криниці" наносять гідроізоляційною проникаючою мастикою, а на внутрішній радіус наносять цементний розчин. До плюсів такого септика для дачі можна віднести низьку ціну подібної споруди.

Септик із збірних залізобетонних конструкцій

Залізобетонний каркас використовується для вдосконалення готових септиків малого обсягу. За рахунок чудового опору процесам ерозії, стійкості до просочування води та високої міцності заводського бетону, виходить чудова конструкція, якій вже не страшно ні тиск землі, ні інші зовнішні несприятливі фактори. За наявності виритої ями, розмістити такий септик у землі зовсім не проблематично і процес займе небагато часу.

Септики з бетону

Для спорудження та облаштування такого септика прийнято використовувати монолітний бетон. Як правило, використовується для спорудження двокамерних септиків. Робочий процес має свої складнощі, пов'язані насамперед із вимушеним очікуванням, поки бетон застигне. Також потрібне облаштування опалубки. Саме перекриття починаємо зводити лише тоді, коли бетон буде остаточно застиглим. Через вищеописані технологічні складнощі, люди частіше споруджують септики з цегли, як простішу конструкцію, яку можна спорудити за значно менший час. Але якщо Ви все-таки збудували такий септик - Ви створили понад надійну конструкцію!

Нюанси під час монтажу септиків різних конструкцій

Встановлення пластикового септика

Яма для пластикової ємності риється за допомогою бульдозера таким чином, щоб після занурення в неї септика по краях залишилося приблизно по 30 сантиметрів запасу. На дно котловану засипається пісок, у кількості близько 30 см заввишки. Потім опускається пластиковий септик, який засипається піском повністю. Важливо добре утрамбувати пісок після того, як рівень зрівняється з рівнем землі.

Септик опускається за допомогою тросів, які пройдені в спеціально призначені для цього отвори. Між землею та пластиком іноді лягає шар цегли або робиться бетонна стяжка.

Монтаж збірної залізобетонної конструкції

Головними деталями в даному септику виступають бетонні кільця, приблизно такі ж, які використовуються при спорудженні водонесучого колодязя. Виривається глибокий котлован і кільця, за технологією потрібно опускати краном, одне за одним. Насправді ж, народні умільці, успішно скидають кільце за кільцем вниз. По зовнішній та внутрішній поверхнях, наносять цементний розчин або спеціальну гідроізоляційну мастику, щоб надійно скріпити стики кілець. У результаті конструкція повністю гідроізолюється.

Будівництво монолітного бетонного септика

будівництво септика з бетону

Нюанси під час будівництва септика з цегли

Септик, виконаний із цегли, будується за такою ж схемою, як і бетонний. Дотримуємося такої ж товщини стін та такої ж глибини піщаної подушки під основою. Різниця лише в тому, що немає необхідності очікувати застигання бетону, перекриття можете будувати навіть того ж дня, коли Ви закінчите цементування стиків та нанесення гідроізоляційної мастики.

Використовуйте цеглини з глини, по можливості без отворів, щоб остаточно попередити попадання вологи всередину цегли та її поступове руйнування через можливе розширення води в зимовий період. Силікатну цеглу також краще не використовувати через її слабку міцність в умовах кислотного середовища. Для стін септика вистачить одного стоячи цегли, товщину перегородки в цегляному септику не робіть менше 12 сантиметрів, товщину основи та стін не менше 25 см.

Особливості обслуговування та експлуатації септика

У септику відбувається розкладання органічних залишків за допомогою бактерій, на виході виходить вода, яку все одно потрібно доочищати. Ось для цього використовується поле фільтрації стічних вод. Систематично, зазвичай 1 раз на рік, Вам доведеться очищати септик від мулу, що утворився, вдаючись до послуг асенізаторів. Але на поле фільтрації теж потрапляє мул і один раз на п'ять - десять років потрібно міняти поле фільтрації, тому що через час весь щебінь стає брудним та замуленим. Щоб збільшити термін служби септика, між кожним шаром щебеню та піску укладається шар геотекстилю. Він має потрібні нам властивості, запобігаючи такому швидкому забруднення поля фільтрації.

Отже, підбиваючи підсумок до теми, який же септик вибрати? Якщо дозволяють матеріальні ресурси, купіть та побудуйте пластиковий септик без відкачування мулу. Ви втомитеся викликати спецмашину для відкачування нечистот, Вам швидко набридне економити споживання води і захочеться встановити систему на рівень краще. А один раз відкачати мул із пластикового септика побутовим грязьовим насосом не так і проблематично та накладно.

 
  • Виконані роботи з монтажу автономних каналізацій

    27-29 липня 2012 р. Село Криве, Житомирська обл.

    Споруда невеликого септика для 4-х осіб. Термін - 2 дні. Ціна - 12 000 грн Далі...

    12-19 травня 2013 р. Село Здвижівка, Київська обл.

    Септик із високим рівнем ґрунтових вод. Термін - 7 днів. Ціна - 28 000 грн Далі...

  • Виконані роботи з монтажу автономних каналізацій

    04-11 серпня 2012р. Київ, Осокорки.

    Монтаж автономної каналізації заміського будинку, яка обслуговує 4-х стаціонарно проживаючих осіб. Ухвалено рішення споруджувати приймальний і розподільний колодязі з бетонних кілець, обмежитися одним дренажним полем із щебеню і геотекстилю, довжиною 10 метрів. Термін - 7 днів. Ціна - 24 000 грн. Далі...

  • Виконані роботи з монтажу автономних каналізацій

    02-23 вересня 2012 р. Село Ворзель, Київська обл.

    Виконано дуже великий обсяг земельних і монтажних робіт зі встановлення автономної каналізації, розрахованої на 6 мешканців. Каналізація також передбачала можливість паралельного підключення другого будинку. Довжина труби від будинку - близько 30 метрів. Два дренажних поля.
    Термін - 21 день. Ціна - 45 000 грн . Далі...